DÂRÜZZİYAFE ve TÜRK MUTFAĞI

 Tabiilik, damak zevki ve şifa, Türk mutfağının belli başlı özelliklerini teşkil eder. Türkler, uzun asırlar boyunca edindikleri tecrübelerden dolayı, sofralarını donatan yemeklerin; faydalı, lezzetli ve enerji verici özellikler taşımasına dikkat etmişlerdir. Gerçekten de, herhangi bir gıda maddesinin özellikleri bozulmadan nasıl pişirileceği, nasıl daha lezzetli hale getirileceği ve bazı gıdaların nasıl daha uzun ömürlü olabileceği gibi konularda çok büyük maharetler kazanmışlardır.
Öyle ki, hangi etten hangi yemeğin yapılacağı, hangi şerbetin hangi yemekle sunulacağına kadar çok ince bir zevkle, yemeği ve sofrayı bir sanat haline getirmişlerdir. İşte Dârüzziyafe, bu zevk ve böylesine zengin bir mirasın varisi olmanın şevkiyle var olmaktadır.
Bizler, tarihi mutfağımızla, yaşamakta olan Anadolu mutfağını bütünleştirerek, gerek kendi insanımıza
gerekse yurdumuza gelen misafirlerimize, zengin türk sofrasının nadide lezzetlerini muhteşem bir Türk mekanında tattırmayı arzuluyoruz. Atalarımızı dinç, sıhhatli ve pürneşe kılan yemek çeşitlerinden konuklarımızı nasipdar etme gayreti içerisindeyiz. Bu gayret ve çaba ile eşsiz mutfağımızın, sayısı binlerle ifade edilen yemeklerinin en seçkin örneklerini hazırlamakta ve yağ miktarlarından, pişirme usullerine kadar her hususta aslına uygun olarak sunmaktayız.
Dârüzziyafe’de yemeğinizi gönüllere huzur veren musikimiz eşliğinde yiyebilir, onlarca çeşitteki şerbetlerimizi ve tatlılarımızı deneyebilir, kaybolmaya yüz tutmuş mutfağımızın yaşatıldığı nezih bir ortamda, hoşça vakit geçirebilirsiniz.
Tüm tatların sunileştiği günümüzde,  sizleri mutfak kültürümüzün tüm inceliklerini yaşamaya ve Dârüzziyafe’nin özüne has yemeklerini tatmaya davet ediyoruz.

Buyurun efendim...

              >İSTANBUL            >BURSA            >İLETİŞİM >BASINDA DÂRÜZZİYAFE  
        Dârüzziyafe Tarihi   Dârüzziyafe Mutfağı  Yemek Listesi  Dârüzziyafe Servis  Konuklarımız  Fotoğraf Galerisi 
Dârüzziyafe English
 
Dârüzziyafe Bursa
 Tarihi Türk mutfak kültürünü yaşatmak ve geliştirmek  amacıyla kurulmuş olan Dârüzziyafe, 15. yüzyılda inşa edilmiş Muradiye Külliyesi'nin imaret binasında faliyette bulunmaktadır.Külliye, İstanbul'u  fetheden Fatih Sultan Mehmet'in babası padişah II.Murat tarafından yaptırılmıştır. Restorasyona kadar bu binada  devam eden imaret faliyetleri yakındaki bir binaya nakledilmişitir.  Dârüzziyafe, tarihi Türk mutfağının damak tadını, hizmetinize  sunmaktadır.
İletişim

DARÜZZİYAFE BURSA
II. Murat Cad. No: 36 Muradiye Cami Karşısı 16050 BURSA / TÜRKİYE
Telefon 1 : +90 (0224) 224 64 39
Telefon 2 : +90 (0224) 224 64 40
Fax:          +90 (0224) 224 80 07

Adınız Soyadınız
E-posta
Telefon
Adresiniz
Mesajınız
Dârüzziyafe


 
Dârüzziyafe | Yemek Listesi | Site Haritası | İletişim